Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Wszystkie konwersatoria odbywają się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

Wstęp wolny

 

 

Video ze spotkań przygotowuje społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Od roku 2016 większość wykładów jest rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie.

 

NAJBLIŻSZE KONWERSATORIA

 

czwartek 20 lutego 2020, Jacek (Jac) Jakubowski; Grupa TROP

Współpraca oparta na empatii

Od kilku lat tworzę SPOŁECZNĄ KOALICJĘ NA RZECZ WSPÓŁPRACY OPARTEJ NA EMPATII. Z różnych powodów zjawisko empatii stało się centralnym pojęciem, wokół którego odbywały się spotkania, INSPIRATORIA i dwa już FESTIWALE p.n. EMPATIA W DZIAŁANIU. W tym roku, przygotowując III FESTWIAL, postanowiliśmy skoncentrować się na współpracy, pamiętając oczywiście o empatii.

Mądrzy badacze i myśliciele twierdzą, że to dzięki współpracy zbudowaliśmy kulturę i cywilizację. W nowoczesnych czasach jesteśmy nieprawdopodobnie współzależni — żyjemy, pracujemy i rozwijamy się dzięki pracy innych. Stworzyliśmy wielkie i małe organizacje, których istotą jest współpraca.

Jednocześnie jest to obszar nieprawdopodobnych trudności — rywalizacji, manipulacji, folwarcznego zarządzania. W pracy, w zespołach, ludzie przeżywają lęk, złość, budują koterie i kliki chroniące „NAS przed jakimiś NIMI”.

Na KONWERSATORIUM chciałbym podzielić się refleksjami i doświadczeniami. Chciałbym porozmawiać o dzielonej intencjonalności, sztuce uczenia się w zgranym zespole, zjawisku pomagania sobie nawzajem. Pomówimy też o synergii, synchronizacji. Oprócz teoretycznych pojęć chciałbym pokazać, jak w ramach różnych TROP-owych projektów  budujemy współpracę w dużych korporacjach, małych firmach, firmach rodzinnych, w środowiskach rolników, w NGO-sach, oświacie, środowiskach zawodowych itp. Popatrzymy też, jak współpraca może wyglądać w świecie przyszłości, który już się wyłania w teraźniejszości.

Zapraszam serdecznie.

Kolejne konwersatorium odbędzie się w czwartek 12 marca 2020. Zapowiedź wkrótce