Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Wszystkie konwersatoria odbywają się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

Wstęp wolny

 

 

Video ze spotkań przygotowuje społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Od roku 2016 większość wykładów jest rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie.

 

czwartek 10 października 2019 — Maciej Trybulec

Czy jest możliwe „turkusowe” funkcjonowanie w „pomarańczowej” korporacji?

Żyjemy w okresie kolejnego cywilizacyjnego przełomu. Świat wokół nas jest Zmienny, Niepewny, Złożony i często Niejednoznaczny, nazywany czasem rzeczywistością VUCA. Wszystko to powoduje, że liderzy mogą czuć się co-raz bardziej przytłoczeni czy wręcz zagubieni, obserwując, że  sprawdzone dotąd metody przestają działać. Ta sytuacja wymusza nowy styl przywódz-twa skrojonego na nowe czasy,  doposażony w inny sposób myślenia i działania. Czy jest możliwe lokalne „turkusowe” funkcjonowanie w korpora-cji, która jako całość działa w sposób „pomarańczowy”?

Maciej, który przez ostatnie 8 lat był prezesem Sanofi Pasteur podzieli się swoim 27-letnim doświadczeniem pracy w Polsce i w Europie, a przede wszystkim pokaże transformację sposobu prowadzenia firmy jaką przeszedł  w ciągu ostatnich 5  lat. Główne jej składowe to uwolnienie potencjału ze-społu, budowanie na jego mocnych stronach, partnerstwo, raczej zaufanie niż kontrola, docenianie, pełnia i ciągła inspiracja. To „zejście z pierwszego planu” i nowa rola lidera adekwatna do współczesnych wyzwań wymagała od niego dużej odwagi, jednak w konsekwencji przyniosła niezwykłe efekty biznesowe. Ponadto wyzwoliła pokłady kreatywności zespołu utrzymując wysoki poziom motywacji i równowagi życiowej.

czwartek 7 listopada 2019Artur Nowak-Gocławski

Czy biznes jest przygotowany na prawdę?

Strzeszczenie zostanie podane w terminie późniejszym.

czwartek 5 grudnia 2019 — prof. Rafał Ohme,

Emo Sapiens w świecie maszyn. Jak się nie dać.

Strzeszczenie zostanie podane w terminie późniejszym.