Najbliższe konwersatoria z TQM

Konwersatoria TQM są prowadzone nieustannie raz w miesiącu — poza wakacjami — od roku 1997. Przez kilka ostatnich lat przed pandemią spotkania odbywały się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

W czerwcu 2020 zostały uruchomione konwersatoria w trybie on-line. na platformie Zoom.

Od godz. 16:00 pokój jest otwarty dla "pogwarek", a o 16:15 zaczyna się właściwy program. Wszyscy będziemy wdzięczni słuchaczom za uruchomienie swoich kamerek. Skoro nie możemy się spotkać w realu, to choć pozwólmy się zobaczyć.

Zapisy na konwersatoria nie są wymagane. Dawniej wystarczyło przyjść, żeby być i pewnie jeszcze do tego wrócimy. Na razie spotykamy się on-line, ale wstęp jest nadal wolny, choć liczba miejsc ze powodów licencyjnych ograniczona do 100 osób. O przyjęciu decyduje kolejność wejść. Kody wejścia (do odwołania) są następujące:

Wejście przez przeglądarkę (nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji Zoom):

https://us02web.zoom.us/j/87500042621?pwd=ZzFKSVhvRUNTS3BYSHVySjAvbEMvUT09

Wejście dla osób mających zainstalowaną aplikację Zoom (zalecane):

Meeting ID: 875 0004 2621
Passcode: 146285

Wejść na spotkanie można dopiero po jego otwarciu przez prowadzącego, które nastąpi o godz. 16:00 w dniu odbywania się konwersatorium.

Podręcznik słuchacza na platformie Zoom: Czym jest Zoom?

Przed pandemią video ze spotkań w realu przygotowywała społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie. Tamże będzie można znaleźć łącza URL do nagrań z platformy Zoom.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Jest też dostępna angielska wersja mojej książki na stronie Who is my book for?. Na razie dostępna jedynie w wersji cyfrowej.

Zapraszam również na stronę Otwarte spotkania w sieci, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam. Informacje o mojej komercyjnej ofercie szkoleniowej na stronie Turkusowa doktryna jakości.

Od roku 2016 większość wykładów na Konwersatorium była rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie, a także na Otwarte spotkania w sieci

NAJBLIŻSZE KONWERSATORIA

18 marca 2021 Renata Gut, „Zarządzanie sobą na Zielonej Ścieżce”, dlaczego warto stawiać w życiu na talenty i mocne strony. Czy człowiek jako gatunek jest stworzony do specjalizacji?”

Wykład będzie poświęcony ciekawej teorii popartej 30 letnim doświadczeniem praktycznego działania. Zapraszając uczestników do refleksji i dyskusji, postaram się odpowiedzieć na pytania: Czym jest sens życia, gdzie i jak warto go szukać?

Dowiemy się czym jest model „Zarządzania Sobą na Zielonej Ścieżce”? Sprawdzimy, czy rzeczywiście, każdy człowiek jest stworzony do specjalizacji? Dowiemy się też:

 • Jak odkrywać swoje talenty i mocne strony? Czy możemy być najlepsi we wszystkim?
 • Jak określić swoją Zieloną Ścieżkę? Czy każdy ją ma oraz kiedy warto jej szukać?
 • Czym różni się skuteczność od efektywności w Zarządzaniu Sobą?
 • Czy warto znać listę zasobów osobistych? Czemu jej znajomość służy?
 • Co jest niezbędne do kształtowania postawy: nieustannej adaptacji do rzeczywistości?
 • Jak „najlepsze firmy” stosują model „Zielonej Ścieżki” w budowaniu swojej unikalności.
 • Czym jest model „Obserwacji bez osądu”?
 • Jak model „Zielonej Ścieżki” łączy Pokolenia X, Y, Z w biznesie, w edukacji i w rodzinie?

Tematy poruszane na wykładzie zawsze budzą ciekawość, wiele emocji oraz refleksji osobistych. Teraz, w tym szczególnym dla ludzi na Ziemi czasie, zdecydowanie warto szukać odpowiedzi na postawione wyżej pytania. Szczególnie, gdy dar życia, zdrowie oraz umiejętność regeneracji i optymalnego zarządzania energią osobistą, pasją oraz motywacją są w najwyższej cenie.

Renata Gut Przedsiębiorca, trener biznesu i edukacji od 30 lat, konsultantka i coach.  Właścicielka Instytutu Talentów „Flashpoint”, gdzie popularyzuje teorię Instytutu Gallupa i model Clifton StrengthsFinder oraz model STANDOUT Marcusa Buckinghama.  Absolwentka VII Nitki EX MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie jako wykładowca prowadzi autorskie programy: „Zarządzanie sobą” oraz „Odkryj swoje Talenty i mocne strony. Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce”. Współtworzyła i prowadzi program: Szkoła Trenerów Biznesu na ALK.

Współautorka książki „Zarządzanie sobą” (wyd. DIFIN, 2008), autorka książki „Cechy osobowe dyrektora szkoły a styl zarządzania” (wyd. CODN, 2009) autorka i wydawca książek: „Zarządzanie sobą na Zielonej Ścieżce. Dyrektor szkoły z pasją” (wyd. Flashpoint, 2015) i „POKOLENIE Y” (wyd. Flashpoint, 2016), którą napisała ze swoją córką Agnieszką Gut.

15 kwietnia 2021 Andrzej Jeznach "Szef, którego szukamy"

Moje wystąpienie będzie refleksją opartą na 30 lat doświadczeń jako szefa, menedżera i prezesa. Zapraszam uczestników do dyskusji, w której stawiam wyjściową tezę, że samozarządzające się zespoły potrzebują przywódców. Chętnie odpowiem na pytanie jaka powinna być ich rola.

Przed dziesięciu laty rozpocząłem przebudowę swojej firmy na model samozarządzania. Moja książka o tym „Szef, który ma czas„ spotkała się z dużym zainteresowaniem. W nowo wydanej książce „Szef, którego szukamy. Rzecz o odpowiedzialności”  podsumowuję ten ważny dla mnie okres.

Chętnie podzielę się doświadczeniem, powiem o swoich błędach, ale głównie chcę wszcząć dyskusję na takie tematy jak:

 • czy każde „wdrożenie” samozarządzania prowadzi do trwałego sukcesu?
 • czy samozarządzający się zespół ma szansę na przetrwanie po odejściu „szefa”?
 • czy humanistyczne zarządzanie należy rozumieć jako obowiązek firmy do humanitarnej troski o  dobro swoich pracowników?
 • czy wystarczy postawa propagująca hasła równości, braterstwa i moralnego doskonalenia?

Uważam, że sama humanistyczna ideologia dla tego nie wystarczy! O firmie samozarządzającej się możemy mówić dopiero wówczas, jeśli prawo do wolności nie zostaje „wdrożone”, odgórnie nadane, lecz jest rozumiane przez współpracowników jako ich wolny osobisty wybór, także  jako ich zobowiązanie i odpowiedzialność! Wynika to nie tylko z mojego doświadczenia ale też wielu spektakularnych case study,  które przedstawię, a miały one miejsce dawno przedtem zanim Laloux wprowadził pojęcie „turkusowego zarządzana”.

Polemizuje z postawą autorów przedstawionej w cyklu tych  Konwersatoriów książki „Korporacyjni rebelianci”. Czy naprawdę chodzi o to by wszyscy mieli w tym  frajdę? Czy taka podejście nie budzi w kolegach i koleżankach pracujących we wspólnej firmie biernej, oczekującej postawy? Czy nie zrzuca odpowiedzialności za ich los na barki „tych na górze. Praca nie zawsze jest frajdą, zwykle to po prostu praca, dopiero jej  wynik przynosi nam dumę, zadowolenie, frajdę.

Każdy przedsiębiorca i zaangażowany menedżer dąży do sukcesu firmy, a przynajmniej jej przetrwania. Doświadczony menedżer wie, że dla tego nie wystarczy, by pracujący tam ludzie czuli się szanowani i spełnieni: oni muszą zechcieć przejąć osobistą odpowiedzialność za jej sukces. Jak to osiągnąć? O tym właśnie będzie mowa.

Andrzej Jeznach, inżynier, doktor nauk ekonomicznych. Pracował na odpowiedzialnych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach w Hamburgu i Moskwie, był dyrektorem przedstawicielstwa BMW w Rosji. Od trzech dekad przedsiębiorca i prezes kilku firm. W 2019 roku przekazał stery swojej firmy młodszym kolegom.

Jest autorem książek „Sztuka życia“, „Szef, który ma czas“ i „Szef, który myśli”. Dwie ostatnie były nominowane przez Dziennik Gazeta Prawna, w latach 2017 i 2019, do nagrody „Economicus”, na najlepszą książkę biznesowo-ekonomiczną. W kwietniu 2021 ukazała się najnowsza pozycja: „Szef, którego szukamy. Rzecz o odpowiedzialności”

20 maja 2021 Agnieszka Gut, "Komunikacja międzypokoleniowa: X, Y, Z, kiedy jest szansą, a kiedy zagrożeniem? Praktyczne case study z biznesu i doświadczeń międzykulturowych".